Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídání o nás

18. 10. 2008
SBOR CHOREA NOVA
Sbor Chorea Nova je smíšený pěvecký sbor o 27 členech. Fungujeme od 2004, ostatně, to jste si již mohli přečíst v článku historie sboru  ( pokud jste tak neučinili, směle doporučuji ).
Od září letošního roku ( přesněji od 28.9. 2008) jsme se ,díky snažení manželů Zachariášových, stali občanským sdružením, za což jim, za nás všechny, velice děkuji. Díky tomuto faktu můžeme konečně za svá vystoupení brát tučné honoráře . Ne, pochopitelně jen žertuji, ale můžeme vystupovat na více akcích a sami také, za podpory města, nějaké pořádat.
Další změnou letošního roku bylo místo na každotýdenní zkoušky, které se konají v prostorách Základní školy v Nové Roli. Každou středu se škola rozezvučí ( někdy také otřásá v základech  ) našimi hlasy a písněmi, které zde, za vedení naší mladé sbormistryně Pavlíny Petříkové, poctivě trénujeme. Pavlínku za tento krok nesmírně obdivuji (troufám si říci, že opět mluvím za všechny), protože ukočírovat 27 upovídaných dospělých je někdy opravdu těžký úkol. Snažíme se jí to ale vynahradit poctivým zpíváním a vytvářením veselé nálady na zkouškách, kde se často zažije spousta legrace. Protože, jak již jsem uvedla, vystupujeme na různých akcích, musí jít mnohdy legrace stranou a začne se pilně trénovat. Vystupujeme např. na Sborovém festivalu ve Žluticích, hudebním plese v Nové Roli, adventních koncertech, tradičním rozsvěcováním vánočního stromku v Nové Roli a naší tradicí se stalo i potěšení srdcí válečných veteránů v Bílém Kříži v Karlových Varech.
V rámci smíšeného pěveckého sboru vznikl ženský sbor Cichorium. Složení sboru se dlouhou dobu stále měnilo, ale od letošního roku, doufáme, že členky zůstanou delší dobu . V Cichoriu je 11 ženských hlasů, čili 11 nadaných žen. Snažíme se, aby náš repertoár rozmanitostí směle konkuroval velkému sboru. Takže, když máme společná vystoupení, bývá to velká paráda .
Rádi bychom do našich řad přivítali nové členy. Případní zájemci se mohou informovat na telefonním čísle naší sbormistryně, nebo napsat email. Emailovou adresu a telefon najdete v rubrice „kontakty“.
Pokud si náš někdy přijdete poslechnout, přejeme Vám příjemný poslech.
 
 
                                                                                  ( autor článku: Lenka Bauerová    )